Koostöös projekteerijatega Urmo Mets ja Kristina Ivakhnenkova (Kolm Koma Arhitektid) valmis 2020. aastal kinnistule uus omanäoline kortermaja.

Hoone projekteerimisel soovisid arhitektid esile tõsta koha ajaloolised kihistused ja neist tingitud ruumilised muutused. Siin on üheaegselt nähtaval ja tajutavad kolm ajastut: mõned uhked näited säilinud 30-ndate arhitektuurist (korporatsioon Ugala), sõjajärgsed vabaplaneeringulised hrušovkad (tänased smartovkad) ning kaasaeg. 

Inspiratsiooni moodustas kohapeal juba varem esinenud ringigeomeetria ja korduvate ristkülikuliste rütmide dialoog.

Projekteeritud hoone on neljakordne lamekatusega kortermaja, mis on paigutatud krundile kirde-edela suunaliselt. Nii hoone arhitektuur kui ka maastikuarhitektuur viitavad paiga ajaloolistele kihistustele. Silmapaistva detailina annab elamu välisilmele eripära kinnistul varem aastakümneid tegutsenud keraamikatehase ahju efektne majast kõrgem korsten, mis saab uue modernse kujunduse ja jääb majaesist ehtima. Fassaadi ilmestavad vaba paigutusega aknad ning kaarjad rõdud, mis kuuluvad pea kõigi korterite koosseisu. Sellise akende käsitlusega luuakse viiteid funktsionalistliku arhitektuuri võtetele.

Parkimiskohad on planeeritud nii maja kõrvale kinnistule (5000.- eur) kui ka hoone soklikorrusele (10 000.- eur). Samal korrusel paikneb ka 14 eri suuruses panipaika (2500-3000.- eur), mille kiiremad broneerijad saavad soovi korral lisaks soetada.

Korterelamus on kokku 31 korterit – kõik neist 1- ja 2-toalised. Ühel korrusel on keskmiselt 8 korterit. Ühetoaliste korterite suurused jäävad vahemikku 24,9 m2 – 29 m2. Kahetoaliste korterite suurused 40,5 m2 – 49,7 m2. Hoonel on üks avar trepikoda, milles leidub olulise hüvena ka lift.

Hoone paigutus jagab kinnistu kolmeks – ees- ja tagahooviks ning parkimisalaks hoone küljel. Eeshoov on kujundatud esinduslikuks platsiks, mis pakub ka vaba aja veetmise võimalusi, mida soosib eeshoovi paistev pärastlõunane päike. Hoone tagaosas paikneb vabaaja veetmise väljak, kuhu paistab päike hommikust kuni ca kl 17-18ni õhtul. Tagahoovi on planeeritud ümara geomeetriaga reljeefne kühm, mis on kaetud pehme kummikatendiga ja kutsub lapsi üles loovaks interaktsiooniks.

Kesklinna külje alla rajatav elamu võimaldab mugavalt kogu eluks vajaliku kättesaadavuse. Mõne sammu kaugusel on lasteaed, hinnatud koolid ning bussipeatused, et jõuda ka linna kaugemate sihtmärkideni. Vahetus läheduses asub Vanemuise park (Hurda park) koos rahustava roheluse, tiigi ja abiellujate armastust täis pilkudega. Maja paikneb justkui sisehoovis, eemal suurematest teedest, mis teeb laste õuesolemise oluliselt turvalisemaks. Kinnistust on möödumas väga väikse liiklusega J. Kuperjanovi ja Tiigi tänavat ühendav teelõik, mis samuti kannab J. Kuperjanovi nime.

Elamu kandeskeem on post-karkass süsteem. Kandepostid ja talad ning mittekandvad välisseinad ehitatakse raudbetoonist, vahelagi ning katusekonstruktsioonid raudbetoon õõnespaneelidest. Jäigastavad trepikoja kandeseinad on raudbetoonpaneelidest.

Rõdud rajatakse teraskonstruktsioonist.

Katusekatteks on helehall SBS kate.

Aknad on tumehalli tooni PVC plastikust raamil 3x klaaspaketiga. Akende soojapidavus U=0,76 W/m2K. Päikeseenergia läbilaskvuse faktor sõltuvalt ilmakaarest SF = 0,4. Akende avatavad osad avanevad pöörd- ja kaldsuunaliselt ning võimaldavad mikrotuulutust. Aknad on pulbervärvitud tumehalliks. Varjeraamid rõdude ja akende  kohal on tumehalli tooni AI-komposiitplaadist.

Rõduuksed on PVC plastikust raamil trepikoja välisuksed on AL-süsteemis uksed. Uksed on 3x klaaspaketiga, väljaavanevad ja kõrge töökindlusega. Ukselehed ja uste pealne osa on klaasitud. Uksed on pulbervärvitud tumehalliks.

Maja soklit katab hall monteeritav siledapinnaleine betoonpaneel.

Fassaad viimistletakse tuhmi valget tooni õhekrohviga. Akendevahelise aktsendi annab hallikas beež telliskivi.

Hoone soojusallikaks on kaugküte. Kortermajja rajatakse soojusvahetitega täisautomaatne soojussõlm, mis asub hoone soklikorrusel.

Hoone soojusallikaks on kaugküte. Kortermajja rajatakse soojusvahetitega täisautomaatne soojussõlm, mis asub hoone soklikorrusel. Korterites toimub kütmine läbi põrandküttesüsteemi. Sanitaarruumides on elektriline põrandaküte. Üldpindadele paigaldatakse kütteks radiaatorid, mis on ühendatud põrandaküttesüsteemi.

Korteri siseuksed on raamkonstruktsiooniga puituksed, valmistatud männipuidust. Eluruumide viimistluspakett sisaldab põrandatel 1-lipilist tamme spoonparketti või kalasabamustris tamme lamellparketti, vannitubades keraamilisi põrandaplaate. Korteri laed eluruumides viimistletakse värviga. Sanitaarruumides karkassidel moodullaed. Vannitoa viimistluspakett sisaldab maitsekaid seina- ja põrandaplaate ning kvaliteetset sanitaartehnikat.

Sisekujundaja koostatud siseviimistluspakettidega saab tutvuda OÜ Sõbra Kinnisvara kontoris leppides kokku selleks eelnevalt osapooltele sobiv aeg.

Scroll to Top